Podróż kamperem z dziećmi? Sposób na niezapomniane rodzinne wakacje!

Podróż kamperem z dziećmi

Podróż kamperem z dziećmi – sposób na niezapomniane rodzinne wakacje

Podróż kamperem z dziećmi to Twoje marzenie, ale masz obawy, czy to dobry pomysł? Chcesz wiedzieć, jak się przygotować na podróż kamperem z dzieckiem? Potrzebujesz podpowiedzi, jaki  kamper do podróży z dziećmi będzie najlepszy? Potrzebne Ci  praktyczne porady na udaną podróż kamperem z dziećmi? Jesteś w dobrym miejscu! Nasza ekipa KoKo Kamper przemierzyła kamperem z dziećmi już tysiące kilometrów. W tym artykule podzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami, jak podróżować kamperem z dzieckiem!

Kamper na wakacje z dziećmi –  kiedy jechać?

Jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, to pewnie planujesz wyjazd kamperem w wakacje. Zarezerwuj kampera z wyprzedzeniem w ofercie First Minute, aby mieć gwarancję najlepszej ceny w sezonie wysokim i wybrać dokładnie taki pojazd, który będzie dla Was najodpowiedniejszy. Niektóre kempingi oczekują rezerwacji miejsca na wakacje nawet z rocznym wyprzedzeniem, więc nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. 

Nie lubisz tłoku? Rozważ wyjazd z dziećmi w sezonie niskim. Wynajem kampera i rezerwacja kempingu będą tańsze, a na kempingach i w miejscach turystycznych będzie spokojniej. Planując podróż, uwzględnij przystanki na posiłek i odpoczynek. Nie przegap ciekawych miejsc na trasie i staraj się wyjeżdżać wcześnie rano. Dzieci będą mniej zmęczone, więc może obejdzie się bez marudzenia. Wybierając miejsca noclegowe, poszukajcie kempingów lub miejsc, które oferują udogodnienia dla rodzin – plac zabaw, sanitariaty dostosowane do dzieci, a także bezpieczne przestrzenie do spędzania czasu. Wiele kempingów zapewnia także atrakcyjne animacje dla dzieci, dzięki którym dzieci mają jeszcze większą frajdę, a rodzice chwile dla siebie. Duży wybór sprawdzonych kempingów wraz ze szczegółowymi opisami znajdziecie na stronie Camprest. Pomocna może być także aplikacja park4night.

Zalety wyjazdu kamperem z dziećmi – niezależność i wygoda

Podróżując kamperem z dziećmi, masz dużo większą swobodę i wygodę. Dzieci zmęczyły się jazdą? Potrzebują skorzystać z toalety? Mają ochotę na obiad? W każdej chwili możesz zjechać na bok, rozprostować kości, przygotować i podać posiłek, a nawet przespać się po drodze. Spodoba się Wam jakieś miejsce? Możesz zatrzymać się tam na dłużej. W każdej chwili możesz  zmienić plany, nie musisz się pakować i rozpakowywać, bo wszystko macie ze sobą poukładane w szafkach w kamperze. Do Twojej dyspozycji jest kuchnia, więc możesz łatwo przygotować posiłki dla dziecka. Nie musisz szukać WC i sanitariatów, masz to w kamperze. Możesz dziecko szybko umyć, bo w kamperze jest łazienka. Możesz szybko przebrać dziecko, bo wszystkie ubrania masz pod ręką. Nasze kampery mają przestronne wnętrza i funkcjonalnie zorganizowaną przestrzeń, a to wiele ułatwia zwłaszcza, gdy podróżujesz z dzieckiem.

Wybór kampera na podróż z dziećmi – jaki kamper dla rodziny?

Nowoczesne kampery są bardzo komfortowe – mają łazienkę, WC, kuchnię, klimatyzację i ogrzewanie, garaż na rowery i inne gabaryty, są wyposażone w dużą liczbę szafek i szuflad, pozwalają na składanie i rozkładanie kanap czy stołów. Jaki kamper dla rodziny będzie najodpowiedniejszy? Wiadomo, że jeśli interesuje Cię kamper dla 5-osobowej rodziny, nie wypożyczysz pojazdu przewidzianego na 4 osoby. Ale na powyższe pytanie nie ma prostej odpowiedzi, bo każda rodzina ma nieco inne potrzeby i wymagania. Np. jeśli ktoś jest wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną, może potrzebować dłuższego i szerszego łóżka. A jakie potrzeby ma Twoja rodzina? Jakiego poziomu komfortu potrzebujesz?  Zadzwoń do nas i opowiedz nam o tym, a doradzimy Ci, jaki kamper i jakie wyposażenie dodatkowe wybrać.

Awaria kampera – usterki i niespodzianki

Dziecko w kamperze i zepsuty pojazd na środku autostrady? Awaria kampera, gdy podróżujesz z małymi dziećmi? Tylko nie to! Dlatego “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Jeśli interesuje Cię kamper na rodzinną podróż, skorzystaj ze sprawdzonej wypożyczalni pojazdów kempingowych. W KOKO Kamper dbamy o stan techniczny pojazdów, a w razie jakichkolwiek problemów w trakcie wyjazdu służymy pomocą. Zanim wyruszysz w podróż, zrobimy Ci też szkolenie, jak obsługuje się kampera. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko usterek i niemiłych niespodzianek, a Twoja podróż z dzieckiem będzie bezpieczniejsza i mniej stresująca. 

Zobacz, jak wygląda kamper w środku i jak go obsługiwać – kliknij tutaj!

Rodzina w kamperze – najlepsze pojazdy kempingowe na wynajem!

Poznaj nasze rodzinne kampery na wynajem – przykłady z naszej floty:

Kamper rodzinny z klimatyzacją i ogrzewaniem – dla 4 osób – premium

Wyjazd kamperem jesienią

Kamper rodzinny z klimatyzacją i ogrzewaniem – dla 5 osób– prestige

wyjazd kamperem jesienią - kamper Pilote

Kamper rodzinny z klimatyzacją i ogrzewaniem – dla 6 osób– prestige

wyjazd kamperem jesienią - kamper Adria

Kamper rodzinny z klimatyzacją i ogrzewaniem – na kategorię C

Luksusowy kamper na wynajem, Frankia Platin

Łóżka dla dzieci w kamperze

Zastanawiasz się, jak dzieci śpią w kamperze? Zasadniczo kampery posiadają główną “sypialnię” z tyłu pojazdu oraz łóżko nad szoferką/strefą dzienną. Z naszego doświadczenia wynika, że większość rodziców maluszków wybiera pojazdy z dużym łóżkiem z tyłu pojazdu, w którym dzieci śpią razem z rodzicami. W takim łóżku można też wygodnie nakarmić niemowlę piersią i ułożyć je do snu. Łóżka w kamperze są zabezpieczone siatką, która zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem. 

Zobacz, jakie są są rozkłady łóżek w kamperach. W zależności od modelu tylna sypialnia w kamperze posiada:

queen’s bed, czyli duże łóżko

uklad queens bed

dwa osobne łóżka, które można połączyć w jedno ogromne, za pomocą specjalnego łącznika (w praktyce na takim ogromnym łóżku, które zyskuje wymiary około 2 x 2 m może spać nawet cała rodzina)

uklad dwa łóżka - zdjęcie

łóżko francuskie z tyłu pojazdu

łóżko francuskie

Oprócz sypialni z tyłu pojazdu kampery mają też zwykle opuszczane podwójne łóżko nad szoferką lub alkowę z dużym łóżkiem. W niektórych modelach dodatkowe rozkładane łóżko jest także w salonie.

dodatkowe łóżko

Dzięki tym rozwiązaniom kampery doskonale sprawdzają się także dla dużych rodzin. Możesz wybierać między kamperami mającymi 2 lub 3 łóżka. Dokładne opisy sypialni w każdym z naszych modeli znajdziesz w opisach poszczególnych pojazdów w zakładce kampery na wynajem. Chętnie doradzimy, jaki rozkład łóżek będzie optymalny dla Twoje rodziny i podamy szczegółowe wymiary łóżek.

Prywatność w kamperze – podróżowanie z dziećmi

Niektóre kampery mają przesuwane drzwi od sypialni, dzięki czemu możesz zapewnić sobie więcej prywatności. Możliwość zamknięcia drzwi przydaje się także, gdy chcesz położyć dzieci wcześniej spać i mieć możliwość swobodnej rozmowy. Pamiętaj, że nie wolno spać w łóżkach ani chodzić po kamperze podczas jazdy. Przykładowy układ kampera z możliwością zamknięcia drzwi do sypialni:

Przykładowy układ kampera z możliwością zamknięcia drzwi do sypialni

Pakowanie na wyjazd kamperem z dziećmi

Do kampera możesz spakować dużo więcej rzeczy niż do samochodu osobowego. Zmieszczą się do niego: wózek, rowery, hulajnogi, wanienka. Istotne, by nie przekroczyć dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Jak spakować się na wyjazd kamperem z dziećmi? Zabierz ubrania, artykuły higieniczne, pieluszki, leki, ulubione zabawki, pościel, ręczniki, produkty spożywcze, wodę. Nie przesadzaj z ilością ubrań, niemal na każdym kempingu można zrobić pranie i skorzystać z suszarni. Bardzo praktyczne jest pakowanie się w duże torby typu Ikea – po rozpakowaniu można je złożyć i zajmują mniej miejsca w schowkach niż walizki. Najwygodniej podjechać kamperem pod dom i od razu rozlokować rzeczy we właściwych miejscach. Swój samochód możesz zostawić na naszym parkingu. Wanienkę dla niemowląt, wózek czy sprzęt sportowy umieść w tzw. garażu, czyli dużym bagażniku w kamperze. Mniejsze rzeczy rozlokuj w schowkach, szafkach i szufladach w strefie mieszkalnej. Pamiętaj, że podczas jazdy wszystkie przedmioty muszą znajdować się w zamkniętych schowkach; w razie nagłego hamowania przedmiot przelatujący przez wnętrze kampera może stanowić realne niebezpieczeństwo dla pasażerów. 

Pakowanie na wyjazd kamperem z dziećmi

Gotowanie w kamperze z dziećmi

Nasze kampery mają doskonale wyposażoną kuchnię, dzięki czemu przygotowanie zdrowego posiłku dla całej rodziny jest proste nawet podczas krótkiego postoju. Na wyposażeniu kamperów KoKo Kamper są:

 

  • lodówka z zamrażalnikiem – działa także w czasie jazdy, więc produkty się nie rozmrożą
  • kuchenka gazowa z trzema lub dwoma palnikami – można jednocześnie gotować kilka rzeczy 
  • zlew z ciepłą i zimną wodą – łatwo umyć warzywa i owoce oraz zmyć naczynia po posiłku
  • blat roboczy w kuchni 
  • stół i wygodne kanapy w jadalni gwarantują wspólne spożywanie posiłków bez względu na pogodę.
  • szafki kuchenne i szuflady

Szczegółowe informacje o dodatkowym wyposażeniu kuchennym znajdziesz w naszym cenniku wynajmu kamperów

W kuchni w kamperze możesz równie łatwo podgrzać gotowy obiadek dla niemowlęcia,  zrobić omlet na śniadanie, jak i ugotować dwudaniowy obiad dla 5-osobowej rodziny.

Zobaczcie jak przyrządzić szybki i smaczny obiad w kamperze:

Wspólne gotowanie w kamperze może być atrakcją i sposobem na wspólne spędzanie czasu. Pamiętaj tylko, że nie wolno korzystać z kuchni w czasie jazdy.

Gotowanie w KoKoKamper

Mamo, tato! Do łazienki!

Jeśli biwakowałeś pod namiotem z dzieckiem, właśnie padał deszcz, a namioty były rozstawione tak gęsto, że każdy krok groził zaplątaniem się w linki i złapaniem zająca, to dobrze wiesz, jak bardzo kłopotliwe może być wychodzenie do łazienki, w której akurat skończył się papier i zabrakło mydła. Gdy wybierasz spanie w kamperze, wszystkie tego typu problemy nie istnieją. Nasze kampery mają łazienki z WC, z którego Ty i Twoje dziecko może skorzystać w każdej chwili tak, jak w domu. Z toalety w kamperze możesz skorzystać także podczas postoju na trasie. Mając własną łazienkę, która jest dostępna w każdej chwili, dużo łatwiej zadbać również o higienę dziecka, a nawet przeprowadzić…

Kąpiel niemowlaka w kamperze

Podróż kamperem z małym dzieckiem oferuje wiele udogodnień, których nie znajdziesz w namiocie. Zaciszne pomieszczenie i wanienka z ciepłą wodą są niezbędne, jeśli chcemy wykąpać niemowlę. W kamperze  – żaden problem. Wanienkę możesz postawić nawet na stoliku w jadalni i tam wygodnie wykąpać dziecko. Kampery posiadają ogrzewanie, więc można wykąpać maluszka bez obawy o przeziębienie nawet w chłodniejsze dni.

Fotelik w kamperze – jaki przewozić dzieci w kamperze?

Dzieci w wieku do 12 lat lub o wzroście poniżej 150 cm muszą być w kamperze przewożone w fotelikach, dostosowanych do ich wieku i wagi, zgodnie z normami bezpieczeństwa. W razie nagłego hamowania lub wypadku fotelik utrzyma dziecko w stabilnej pozycji, minimalizując ryzyko obrażeń.  

Sposoby mocowania fotelików w kamperze są następujące: 

  • foteliki przypinane pasami na tylnych kanapach – tyłem do kierunku jazdy (najwyższy poziom bezpieczeństwa)
  • foteliki przypinane pasami na tylnych kanapach – przodem do kierunku jazdy

Wszystkie tylne kanapy z homologacją posiadają pasy bezpieczeństwa i umożliwiają zapięcie fotelików. 

  • ISOFIX w kamperze foteliki mogą być montowane mocowaniem Isofix na tylnych kanapach (rozwiązanie dostępne w wybranych modelach kamperów w naszej wypożyczalni)
  • fotelik przypięty pasami na fotelu pasażera, tyłem do kierunku jazdy – w takim przypadku w wybranych modelach kamperów istnieje możliwość wyłączenia poduszki powietrznej pasażera.

Wybierając się w podróż kamperem z dziećmi, możesz zabrać foteliki samochodowe, których używasz na co dzień lub możesz wypożyczyć foteliki z preferowanym systemem mocowania (na rynku jest wiele wypożyczalni). Zapewniamy możliwość przymiarki fotelików w naszych kamperach. Chcesz porozmawiać o sposobach bezpiecznego mocowania fotelików w kamperach i o tym, który system wybrać?

Co zrobić, jeśli dziecko zachoruje przed wyjazdem kamperem?

Koszmar każdego rodzica – wszystko zaplanowane, spakowane i opłacone, a dziecko się rozchorowało. Czy wyjazd i pieniądze przepadną? W KoKo Kamper zdajemy sobie sprawę, że zdarzają się nieprzewidziane sytuacje życiowe. Jeśli Wasze dzieci zachorują tuż przed wyjazdem, przy płatności 100% proponujemy możliwość przebukowania terminu i wykorzystania środków na wynajem pojazdu do końca miesiąca maja kolejnego sezonu (bez rezerwacji w wysokim sezonie). 

Masz wciąż pytania o podróż kamperem z dziećmi? Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń lub napisz do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na każde pytanie. Twoja podróż kamperem z dziećmi może być wspaniałym doświadczeniem, nawet jeśli nigdy nie próbowałeś caravaningu. Pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie!

Sprawdź naszą ofertę kamperów.