Komfortowa podróż kamperem dla seniora

Seniorzy, emeryci lub renciści to nasza stała grupa klientów. Chętnie wypożyczają kampery poza sezonem, podróżują po Polsce i Europie, szukają słońca gdy w Polsce jest już szaro lub odkrywają miejsca, których nie mieli czasu odwiedzić zajęci pracą zawodową i wychowywaniem dzieci. Zauważyliśmy, że wielu klientów 60+ ma obawy związane z planowaniem tras za granicę lub obawiają się dodatkowych kosztów związanych z limitem kilometrów. W KoKo Kamper rozwiewamy wszelkie obawy, szczegółowo omawiamy zapisy w umowie najmu, odpowiadamy na wszystkie pytania i sprawiamy, że podróże kamperem w jesieni życia są prawdziwą przyjemnością – bez obaw i bez stresów.

Planowanie podróży kamperem dla seniorów

Chętnie odpowiadamy na pytania o planowanie trasy bazując na własnym doświadczeniu i znajomości branży caravaningu. Klienci często mają dużo pytań dotyczących szczególnie podróży zagranicznych, które wiążą się z kwestiami takimi jak:

 • jazda autostradami (trzeba zadbać o winiety)
 • podróż przez różne Państwa (konieczna jest znajomość lokalnego prawa drogowego)
 • organizacja noclegów na trasie (warto wybierać sprawdzone kempingi i miejsca postojowe). 

W KoKo Kamper słuchamy potrzeb naszych klientów i pomagamy wybrać trasę, możemy zaproponować także sprawdzone kempingi i miejsca postojowe, chętnie dzielimy się praktycznymi wskazówkami. A dzięki temu, że wszystkie bagaże są w kamperze, możesz nawet codziennie zmieniać miejsce pobytu i odwiedzić więcej miejsc niż na jakichkolwiek innych wakacjach.

Podróż kamperem z psem lub kotem

Pies czy kot to równoprawny członek rodziny, dlatego umożliwiamy naszym klientom zabranie na pokład swojego zwierzaka. A szczególnie jeśli uwielbia podróże tak jak Ty. Wielu seniorów zabiera w podróż ukochanego psa, rzadziej kota, jednak każdy pupil jest mile widziany w pojazdach KoKo Kamper. Wiele hoteli i pensjonatów nie akceptuje zwierząt – podróżując kamperem, nie musisz obawiać się, że Twój pupil nie będzie miał tam wstępu.

Rabat dla seniorów przy przekroczeniu limitu kilometrów

Zdajemy sobie sprawę, że zwiedzanie Włoch, Hiszpanii czy innych dalszych krajów wymaga przejechania tysięcy kilometrów. Podróże kamperem zachęcają do zwiedzania każdego zakątka Europy, a brak ograniczeń związanych z długością urlopu, sprawiają że emerytura to najlepszy czas na spokojne zwiedzanie – szczególnie poza sezonem, z dala od tłumu turystów i bez męczących upałów. Rekordziści potrafią podczas miesięcznej podróży przejechać nawet 6000 kilometrów w ciągu 2 tygodni! Dlatego specjalnie dla klientów 60+ możemy zaproponować rabat na limit kilometrów. Daj nam znać, ile kilometrów planujesz przejechać w czasie swojej podróży, a my przygotujemy specjalną ofertę. Wynajmując kamper z Koko kamper nie musisz skupiać się na maksymalnym skróceniu trasy i rezygnować z kolejnego punktu na mapie podróży, żeby zmieścić się w narzuconym limicie kilometrów.

Komfort wypoczynku w kamperze – rozwiewamy obawy seniorów

Wielu emerytów wybiera kamper zamiast hotelu, żeby spędzać czas blisko natury, zjeść śniadanie z widokiem na jezioro, słuchać śpiewu ptaków o świcie, a wieczorem obserwować gwiazdy. Jednak starsi klienci czasem obawiają się, że kamper nie zapewni im wszystkich wygód, które znajdą w apartamentach czy hotelach. Ale tak naprawdę, kamper oferuje im nie tylko maksymalny komfort, ale też poczucie wolności i całkowitej niezależności, nie wspominając już o rozgwieżdżonym niebie, które można obserwować przed snem przez okna dachowe.

Kampery KoKo Kamper są nowoczesne i zapewniają wszystkie niezbędne wygody:

 • klimatyzacja i ogrzewanie – komfort cieplny w każdych warunkach
 • wygodne materace i duże łóżka – regenerujący sen
 • łazienki z toaletą i prysznicem – maksymalna niezależność od infrastruktury kempingowej
 • kuchnia z lodówką, kuchenką, zlewem i pełnym wyposażeniem – dla miłośników gotowania
 • duża przestrzeń bagażowa – możesz zabrać ze sobą wszystko czego potrzebujesz nawet na długą podróż
 • bagażniki rowerowe – dla fanów aktywnego wypoczynku

Ponadto kampery KoKo Kamper wyposażone są w markizy, dzięki czemu można szybko stworzyć zewnętrzny taras do relaksu na łonie natury.

Bezpieczna i spokojna podróż kamperem dla emeryta

Kampery w wypożyczalni KoKo Kamper są nowoczesne i systemy bezpieczeństwa, które ułatwiają prowadzenie pojazdu i manewrowanie na parkingu. Wszystkie pojazdy kempingowe są regularnie serwisowane i sprawdzane przed każdą kolejną podróżą. Wygodne fotele, klimatyzacja w szoferce, systemy audio i video sprawiają, że nawet długie trasy upływają w przyjemny sposób. Dodatkowo w razie nieprzewidzianych sytuacji doradcy KoKo Kamper pomagają szybko rozwiązać problem i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie, tak żeby wymarzony wyjazd przebiegał bez zbędnych komplikacji.

Podróże seniora kamperem

Nasi klienci czasem szukają inspiracji na swoją wymarzoną podróż. Podajemy kilka propozycji, które doskonale sprawdzają się na dłuższą podróż kamperem poza sezonem:

 • Andaluzja – zwiedzanie niezwykłych miejsc w Hiszpanii i odkrywanie jednych z najpiękniejszych miast na świecie.
 • Południowe Włochy i Toskania – bajeczne połączenie kolebki starożytności, spektakularnych widoków i wyrafinowanej kuchni
 • Słowenia – majestatyczne Alpy, szafirowe górskie jeziora i ciepłe morze – wszystko w jednym niewielkim kraju
 • Chorwacja – klasyczny kierunek podróży polskich emerytów, oferuje niemal wszystko czego można oczekiwać od idealnej podróży – ciepłe morze, bajeczne scenerie, zabytkowe miasta i tajemnicze wodospady.
 • Polska – sami od lat podróżujemy po Polsce wzdłuż i wszerz, a wciąż odkrywamy nowe zakątki naszego kraju – do czego zachęcamy także naszych klientów. Baza kempingowa w Polsce stale się rozbudowuje, a coraz więcej kempingów oferuje wysoki standard wypoczynku.

Polscy emeryci ruszają na podbój Europy kamperem

Skończyły się czasy, gdzie Polacy spędzali emeryturę w ogródkach działkowych lub przed ekranem TV. Jesień życia to wiek, w którym świat wciąż stoi otworem – dlatego Polacy zwiedzają i podróżują. A wielu z nich wybiera podróże kamperem, gdyż zamiast spędzania czasu na hotelowym leżaku wolą smak przygody, nowe znajomości i wakacje w ciągłym ruchu. 

Czy chcesz do nich dołączyć?

W KoKo Kamper doradzimy i pomożemy wybrać najlepszy kamper dostosowany do Twoich planów i potrzeb.