Jak przebiega proces wynajmu kampera / przyczepy kempingowej z wypożyczalni pojazdów kempingowych?

Jak przebiega proces wynajmu w wypożyczalni KoKo Kamper

Jaki kamper wybrać? A może lepiej wypożyczyć przyczepę kempingową? Czy pojazd trzeba rezerwować dużo wcześniej? Czy obsługiwanie kampera jest skomplikowane i wymaga specjalnej wiedzy? Jak przebiega cały proces wynajmu? Czy trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie? W tym artykule zebraliśmy najważniejsze pytania, jakie zadają nam nasi klienci. Wyjaśniamy w nim, jak w praktyce wygląda wypożyczenie kampera lub przyczepy kempingowej.

Jaki kamper wynająć? A może lepiej przyczepę?

Jaki kamper wynająć? A może lepsza będzie przyczepa kempingowa? – to zwykle pierwsze i najważniejsze pytania, które zadają nam zwłaszcza osoby zaczynające przygodę z caravaningiem. W KoKo Kamper wszystkie kampery i przyczepy kempingowe są wyposażone w klimatyzację postojową, ogrzewanie, łazienkę z prysznicem, aneks kuchenny, dużą markizę i bagażniki rowerowe. Kampery z naszej floty można prowadzić, posiadając prawo jazdy kategorii B, wyjątkiem jest kamper Frankia Platin, do którego konieczne jest prawo jazdy kategorii C. Odpowiedź na pytanie, jaki pojazd wybrać, brzmi zatem: taki, który w najpełniejszy sposób będzie spełniał Twoje potrzeby. Porównajmy dostępne opcje:

Kampery na wynajem z grupy Prestige

kamper prestige wypożyczalnia kamperów WarszawaKampery Prestige to komfortowe i ekonomiczne rozwiązanie. Dostępne są modele dla 4-6 osób. Pojazdy Prestige zapewniają wygodną podróż i wypoczynek o każdej porze roku. Są to najpopularniejsze kampery z naszej floty, wybierane przez rodziny i grupy przyjaciół. Pojazdy są dostępne w różnych konfiguracjach układu wnętrza i łóżek, dlatego każdy może wybrać odpowiedni model dostosowany do potrzeb. 

Zobacz kampery Prestige!

Kampery na wynajem z grupy Premium

wypożyczalnia kamperów mazowieckie PolskaKampery Premium to luksusowe pojazdy kempingowe typu integra, przeznaczone dla 4 osób. Oferują wyjątkowy komfort i więcej przestrzeni niż klasyczne kampery, a łóżko opuszczane nad szoferką nie ogranicza salonu i wyjścia z kampera. Polecamy te kampery szczególnie bardziej wymagającym klientom, którym zależy na większej przestrzeni i wysokim standardzie wypoczynku. Ze względu na podwyższony standard cena najmu tych kamperów wynosi ok. 20% więcej niż w przypadku camperów Prestige.

Zobacz kampery Premium!

Campervany na wynajem

wyjazd kamperem jesienią - kampervan Randger

Kampery typu van wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami, łatwiej nimi manewrować, mogą w nich podróżować maksymalnie 4 osoby. Wynajem kampervana to ekonomiczne rozwiązanie, ten typ kampera bardzo chętnie wybierany jest przez pary lub rodziny z jednym dzieckiem. 

Zobacz campervany!

Kamper na kategorię C na wynajem 

Luksusowy kamper na wynajem, Frankia Platin

Kamper na kategorię C w naszej flocie to Franka Platin. To największy pojazd kempingowy dostępny w naszej wypożyczalni kamperów. Posiada ładowność znacznie wyższą niż w przypadku standardowych pojazdów kempingowych – możesz zabrać nawet 1200 kg bagażu! Frankia Platin ma bardzo dużą przestrzeń mieszkalną i niezwykle eleganckie wnętrze wykończone z dbałością o każdy detal. Standard wypoczynku można porównać do 5-gwiazdkowego hotelu na kołach. Kamper Frankia jest  przeznaczony dla maksymalnie 4 osób.

Zobacz kamper Frankia!

Poznaj zalety Frankia Platin!

Przyczepy kempingowe 

Przyczepy kempingowe to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Nasze przyczepy to nowoczesne pojazdy kempingowe, posiadające dużą strefę dzienną, klimatyzację i ogrzewanie, łazienkę z prysznicem i WC, dobrze wyposażoną kuchnię. Pod względem wygody nie ustępują kamperom. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy Twój samochód może ciągnąć przyczepę i czy potrzebujesz prawa jazdy na przyczepę kempingową. Wyjaśniamy to w artykule Przyczepa kempingowa a prawo jazdy. Jeśli nie wiesz, co będzie dla Ciebie lepsze, koniecznie przeczytaj również nasz artykuł: Kamper czy przyczepa kempingowa – co wybrać?

Zobacz przyczepy kempingowe!

Nie wiesz, co wybrać? Doradzimy!

Chcesz wyjechać do Włoch na 2-tygodniowe wakacje kamperem z dziećmi w wieku 4 i 7 lat i potrzebujesz pojazdu w rozsądnym budżecie z miejscami do spania dla 4 osób, w tym: jedno łóżko małżeńskie? A może interesuje Cię kamper dla pary na romantyczny wyjazd do Norwegii? W KoKo Kamper chętnie doradzamy, jakiego kampera lub jaką przyczepę wybrać w zależności od Twoich potrzeb. Zachęcamy Cię, wypełnij ten kwestionariusz potrzeb wynajmu. Zapoznamy się z Twoimi preferencjami i zaproponujemy najlepszą dla Ciebie opcję. propozycje. Mamy duże doświadczenie i każdego klienta traktujemy indywidualnie.

Wypełniam kwestionariusz potrzeb!

Z jak dużym wyprzedzeniem trzeba rezerwować kampery w wypożyczalni?

Jeśli chcesz zarezerwować kampera lub przyczepę na wysoki sezon, rezerwacja może być konieczna nawet rok wcześniej. Ostatnie wolne terminy na wakacje można znaleźć zwykle jeszcze na początku nowego roku kalendarzowego, jednak później szanse na wynajem kampera na wysoki sezon maleją. Dlatego zachęcamy do planowania urlopów i rezerwacji w najbardziej atrakcyjnych terminach jak najwcześniej. Pamiętaj, że rezerwując pojazd kempingowy z wyprzedzeniem, możesz skorzystać z atrakcyjnych promocji na wynajem First Minute. 

Ile kosztuje wynajęcie kampera lub przyczepy kempingowej?

Ceny wynajmu w wypożyczalni KoKo Kamper zaczynają się od 280 zł/dobę za przyczepę w sezonie niskim i od 490 zł/dobę za wynajem kampervana. Kwoty za wynajem większych kamperów w sezonie niskim rozpoczyna się od 590 zł/dobę.

Aktualny cennik wynajmu sprawdzisz tutaj:

W KoKo Kamper oferujemy też promocje na wynajem, dlatego – polecamy – śledź naszą zakładkę z promocjami na wynajem kamperów i koniecznie zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o ofertach specjalnych.

Czy mogę wynająć kampera na dowolną liczbę dni?

Nasi klienci najczęściej wynajmują kampery i przyczepy na sloty tygodniowe lub wielokrotność. Dlatego przyjęliśmy zasadę, że w sezonie wysokim umożliwiamy wynajem kamperów w slotach 7 lub 14 dni (lub wielokrotność). Jak to wygląda w praktyce?

 • wynajem kampera sobota – piątek – wydanie pojazdu w sobotę w godz. 8.00-10.00,  zwrot w piątek w godzinach 15.00-17.00
 • wynajem kampera sobota – sobota – wydanie pojazdu w sobotę od godziny 16.00,  zwrot pojazdu w kolejną sobotę w godzinach 8.00 – 10.00
 • wynajem kampera piątek – piątek – wydanie pojazdu w piątek od godziny 16.00, a zwrot pojazdu w piątek w godzinach 8.00-10.00.

W sezonie niskim możemy zaoferować większą elastyczność. Jeśli powyższy cykl wynajmu nie jest dla Ciebie korzystny, skontaktuj się z nami. Sprawdzimy możliwości i postaramy się znaleźć rozwiązanie. 

Pamiętaj, że na im dłuższy czas wynajmu, tym więcej możesz zysk. Zobacz promocję 6+1 gratis, 12 + 2 gratis.

Jakie wyposażenie jest w cenie wynajmu kampera / przyczepy?

 • zewnętrzna markiza przeciwsłoneczna
 • bagażnik rowerowy
 • przyłącze prądowe i wodne
 • najazdy pod koła do poziomowania samochodu kempingowego
 • klimatyzacja Dometic/Webasto/Truma

Za dodatkową opłatą możesz doposażyć pojazd kempingowy  m.in. w stół i krzesła czy akcesoria kuchenne. Pełna lista opcjonalnego wyposażenia znajduje się w naszym cenniku, w zakładce “Dodatkowe wyposażenie kampera / przyczepy na życzenie”

Zgodnie z obowiązującym prawem w cenie wynajmu jest uwzględnione ubezpieczenie OC, AC oraz Assistance. 

Ile wynosi i co zawiera opłata serwisowa za wynajem kampera? 

W ramach opłaty serwisowej w wysokości 350 zł brutto, otrzymujesz:

 • środki chemiczne do systemów sanitarnych
 • pełną butlę gazową (3-11 kg w zależności od pojazdu)
 • 4 rolki papieru toaletowego 
 • BIO płyn do zmywania i płyn do WC
 • zmywak i ścierkę kuchenną

Czy muszę zapłacić kaucję za kampera / przyczepę kempingową?

Tak, kaucja jest niezbędnym kosztem, który musisz uiścić przy wynajmie pojazdu w naszej wypożyczalni. Wysokość kaucji w KOKO Kamper wynosi:

 • 5000 zł w przypadku kamperów na kategorię B
 • 3000 zł w przypadku przyczep kempingowych
 • 3000 zł w przypadku busa Toyota

Kaucja jest kosztem zwrotnym. Jeśli nie uszkodziłeś pojazdu, kaucję zwracamy Ci w dniu zwrotu pojazdu. Jeśli pojazd wróci uszkodzony, musimy poczekać na wycenę naprawy, aby wyliczyć potrącenie z kaucji. Wszystkie istotne informacje dotyczące kaucji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w tym artykule Kaucja za wynajem kampera.

Wynajem kampera / przyczepy – krok po kroku

Proces wynajmu pojazdu kempingowego może wydawać się skomplikowane, ale wcale taki nie jest. Zobacz, jak krok po kroku wygląda to w naszej wypożyczalni i pamiętaj, że na każdym etapie możesz liczyć na naszą pomoc:

Gdzie można odebrać kampera?

Oferujemy dwie opcje odbioru kampera z wypożyczalni KoKo Kamper:

 • wypożyczalnia kamperów w Warszawie (Warszawa Janki, Al. Krakowska 18)
 • wypożyczalnia kamperów w Gdańsku (ul. Gdańska 16)

Możemy także podstawić kampera we wskazane miejsce w Polsce; taką usługę wyceniamy indywidualnie.

Jaki jest limit kilometrów na podróż kamperem?

W KoKo Kamper nie stosujemy limitu kilometrów i w związku z tym nie pobieramy żadnych związanych z tym opłat.

Jak wygląda podróż kamperem z dziećmi?

Większość dzieci uwielbia wyprawy kamperem. To prawdziwa przygoda i wakacje inne niż wszystkie. Kampery wyposażone są w pasy umożliwiające mocowanie fotelików dziecięcych przodem lub tyłem do kierunku jazdy, a niektóre pojazdy posiadają dodatkowo isofix, co ułatwia instalację fotelików dla dzieci w kamperze. Zapraszamy też do wcześniejszego przyjazdu do naszej wypożyczalni. Możesz przetestować możliwość mocowania fotelików, chętnie porozmawiamy i doradzimy przy wyborze pojazdu na podróż z dziećmi (sami jesteśmy rodzicami, więc doskonale wiemy, na co warto zwrócić uwagę). Zachęcamy też do przeczytania naszego artykułu, którego tematem jest podróżowanie kamperem z dziećmi

***

Proces wynajmu kampera, przyczepy czy busa w naszej wypożyczalni zawsze przebiega sprawnie i profesjonalnie. Nasze zasady wynajmu są przejrzyste, nie mamy żadnych ukrytych kosztów. Zawsze chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania naszych klientów, doradzamy i pomagamy rozwiązywać ewentualne problemy. Sprawdź, jakie to proste!