Prywatny wynajem kampera ? sposób na biznes

prywatny wynajem kampera sposób na biznes

Prywatny wynajem kampera – sposób na biznes

prywatny wynajem kampera sposób na biznes

Zacznij zarabiać na swoim kamperze, zamiast za niego płacić!

Prywatny wynajem kampera cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego? Wiele osób decyduje się na zakup kampera z myślą o spędzaniu wymarzonych wakacji na własnych warunkach, bez żadnych ograniczeń. Znajomi im zazdroszczą, bo mają komfortowy i jednocześnie ekonomiczny nocleg, a płacą tylko za miejsce na kempingu. Czy na pewno? Własny kamper to także koszty: ubezpieczenie pojazdu, przeglądy techniczne, naprawy, dodatkowe wyposażenie, płatny parking poza sezonem. I jeszcze rata leasingu lub kredytu rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie. To już nie brzmi tak dobrze i może się okazać się, że dwa tygodnie we własnym kamperze kosztują Cię drożej niż pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu. Ale nie musi tak być, bo Twój kamper może na siebie zarabiać i to całkiem nieźle. Jak to możliwe?

Jak oszczędzić i zarobić na kamperze?

Odpowiedzią jest wynajem kampera innym miłośnikom caravaningu. Ceny nowych kamperów są obecnie zbliżone do cen mieszkań – zakup nowego kampera to kwota od 450 000 złotych (przykładowo: kamper van to ok. 400 tys., kampery prestige – ok.450 tys., kampery zintegrowane – ponad 500 tys.). A czy chciałbyś, żeby Twoje nowe mieszkanie stało puste, podczas gdy wciąż spłacasz kredyt i pokrywasz koszty administracji? Zdecydowanie lepiej byłoby je wynająć, a czynsz od najemcy przeznaczać na ratę kredytu, prawda? Taka opcja sprawdza się też w przypadku kamperów. Zamiast jednak ryzykować prywatny wynajem kampera, szukając klientów na portalach ogłoszeniowych, zamiast martwić się o formalności, zdecydowanie skuteczniej i bezpieczniej jest wypożyczyć kampera do wypożyczalni kamperów, czyli skorzystać z naszej propozycji współpracy “Zarabiaj na własnym kamperze”. Chcesz skorzystać?

Ogłoszenia “prywatny kamper na wynajem” – czy to dobry pomysł?

“Prywatny kamper do wynajęcia” – popularne portale ogłoszeniowe pełne są tego typu ofert. Taki sposób szukania klientów jest jednak ryzykowny, wymaga dużo cierpliwości i wolnego czasu. Przygotowanie szczegółowego opisu kampera, atrakcyjnych zdjęć, odpisywanie na wiadomości, odbieranie telefonów o różnych porach dnia i nocy, setki pytań spływających mailem, a na końcu… klient idzie gdzie indziej. A jak już się decyduje, to musisz zadbać o dopełnienie formalności i podpisanie umowy (lepiej, by napisał ją prawnik, a to kolejny wydatek, prawda?). Poza tym na tego portalach ogłoszeniowych konkurencja jest bardzo duża, co często wymusza obniżenie ceny wynajmu kampera za dobę i uzyskanie zysku mniejszego niż zakładany. A w przypadku nowego kampera z górnej półki konkurowanie ceną ze starszymi pojazdami jest niemal niemożliwe. Dlaczego więc nie skorzystać z pewnej opcji oddania kampera w zarządzanie do sprawdzonej wypożyczalni kamperów, nie zajmować się żadnymi formalnościami, a czerpać zysk z wynajmu kampera?

Oddanie kampera w zarządzanie do wypożyczalni – bezpieczne rozwiązanie

Większość klientów szukających kampera na wakacyjny wyjazd chętniej korzysta z usług wypożyczalni kamperów niż prywatnego najmu, nawet jeśli cena jest wyższa. Przede wszystkim mają pewność, że pojazd kempingowy z wypożyczalni jest:

 • w pełni sprawny technicznie i bezpieczny
 • regularnie serwisowany
 • doskonale wyposażony
 • ma ubezpieczenie stosowne do świadczonych usług (w przypadku najmu prywatnego ubezpieczyciel może zakwestionować wypłacenie odszkodowania w razie wypadku komunikacyjnego)
 • w przypadku usterki uniemożliwiającej kontynuowanie podróży wypożyczalnia może podstawić innego kampera
 • wiarygodność wypożyczalni można sprawdzić w internecie (strona internetowa, social media, opinie użytkowników w internecie)
 • wypożyczalnia ma ogromne doświadczenie, know how i infrastrukturę, dzięki czemu wypożyczający jest dobrze obsłużony
 • wypożyczalnia posiada profesjonalnie przygotowane umowy najmu, które zabezpieczają interesy obu stron

Kampery do wynajęcia na naszej stronie internetowej są dokładnie opisane, zawsze dodajemy też szczegółowe zdjęcia wnętrza pojazdu. Dzięki temu klient dokładnie wie, jaki kamper wynajmuje i ma pewność, że spełnia jego oczekiwania. W momencie wynajmu kampera podpisujemy też umowę, która odpowiednio zabezpiecza interesy właściciela kampera w przypadku uszkodzenia pojazdu lub wystąpienia innych nieprzewidzianych sytuacji.

Kampery w zarządzaniu w wypożyczalni KoKo Kamper

Doskonale wiemy, że zakup kampera i jego utrzymanie to spory wydatek. Ale nie musisz rezygnować ze swoich marzeń, nawet jeśli myślisz, że blokują Cię finanse. Kupując kamper u nas i/ lub oddając go w zarządzanie do naszej wypożyczalni możesz cieszyć się posiadaniem własnego kampera, a jednocześnie znacznie ograniczyć koszty jego utrzymania.  Dlaczego warto?

Zawarcie umowy na zarządzanie kamperem z naszą wypożyczalnią Koko Kamper zapewnia profesjonalną obsługę wypożyczania kampera i indywidualne podejście do każdego naszego klienta – zarówno Ciebie jako właściciela kampera, jak i osoby, która zamierza ten kamper wypożyczyć. Możesz liczyć na atrakcyjny zarobek i nie martwić się szukaniem klientów i formalnościami, bo:

 • podpisujemy umowę, która chroni interesy obu stron
 • korzystasz z kampera w dogodnym dla siebie terminie ustalonym w umowie, w tym oczywiście w sezonie wysokim (możesz też skorzystać z naszej floty na preferencyjnych warunkach)
 • otrzymujesz aż 80% zysku z wynajmu kampera (jeśli kupiłeś u nas kampera); w innym przypadku 70% zysków trafia do Ciebie
 • nie musisz szukać klientów, my dbamy o reklamę i zdobywamy klientów
 • możesz skorzystać z możliwości parkowania kampera w okresie zimowym
 • dbamy o przygotowanie kampera do wynajmu
 • dopełniamy wszelkich formalności związanych z najmem
 • informujemy o terminach przeglądów technicznych i świadczymy taką usługę, więc możesz od razu z niej skorzystać
 • dbamy o stan techniczny i wnętrze Twojego kampera, informujemy o koniecznych naprawach
 • doradzamy w sprawie dodatkowego wyposażenia kampera
 • udzielamy profesjonalnego wsparcia przy zawieraniu umów ubezpieczenia
 • pomagamy w sprzedaży używanego kampera

Czy prywatny wynajem kampera się opłaca?

Jeśli 60 tys. przychodu to dla Ciebie coś nie do pogardzenia, to odpowiedź brzmi: TAK! Bo właściwie to pytanie powinno brzmieć: JAK BARDZO opłaca Ci się prywatny wynajem kampera. A to zależy w dużej mierze od tego, ile czasu Twój pojazd będzie “pracować”. Wystarczy, że wynajmiesz swój pojazd na jeden wakacyjny miesiąc, a za zarobione pieniądze możesz spłacić kilka rat kredytu lub wyjechać swoim kamperem we wspaniałą podróż. Na największy zysk możesz liczyć, decydując się zaoferować kamper na wynajem w wysokim sezonie. Ale nawet wynajem kampera poza sezonem może stanowić poważny zastrzyk finansowy dla portfela i zmniejszenie kosztów utrzymania kampera. Nasza flota pojazdów kempingowych w zarządzaniu stale się powiększa o kolejne nowoczesne kampery, a baza klientów stale się rozrasta dzięki intensywnym działaniom marketingowym. Opłaca Ci się dołączyć do wypożyczalni KoKo Kamper z własnym kamperem i skorzystać z naszego doświadczenia na rynku wynajmu kamperów.

Ile można zarobić na wynajmie kampera?

Z każdego przychodu z wynajmu swojego kampera otrzymujesz 80% (jeśli kupisz kampera u nas – czy znasz już ofertę “Testuj i kup”? Koniecznie ją sprawdź!), a KoKo Kamper tylko 20%. Jeśli wstawiasz do naszej wypożyczalni kampera zakupionego gdzie indziej, to trafi do Ciebie 70% zysku z wynajmu. Najlepszy sezon na wynajem kampera trwa od kwietnia/maja do września. W tym czasie Twój kamper może przynieść ok. 50-60 tysięcy złotych przychodu brutto. Przyznasz, że to zdecydowanie lepsza opcja niż bezczynny postój kampera na parkingu, za który dodatkowo musisz płacić. Twój kamper oddany w zarządzanie do wypożyczalni po prostu zarabia na siebie i na Wasze wspólne wakacje.

Ubezpieczenie kampera na wynajem zarobkowy

Jeśli chcesz zarabiać na kamperze, to konieczne jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej, która uwzględnia opcję zarobkowego wynajmu pojazdu. Na rynku jest wiele ofert ubezpieczenia AC i OC dla kampera na wynajem, ale różnice w zakresie i cenie ubezpieczenia mogą być bardzo duże. Takie ubezpieczenie to koszt kilkunastu tysięcy rocznie. Dlatego w KoKo Kamper doradzamy i pomagamy naszym klientom wybrać najkorzystniejszą polisę ubezpieczeniową kampera, dzięki czemu nie przepłacisz, a będziesz w pełni chroniony.

Zainteresowanie kamperami znacznie wzrosło w czasie pandemii i wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Nie wahaj się, skorzystaj z tego trendu i zacznij zarabiać na własnym kamperze zamiast za niego płacić. Prywatny wynajem kampera to szansa na dodatkowe konkretne pieniądze i radykalne zmniejszenie kosztów utrzymania pojazdu.

Masz pytania? Chcesz oddać kampera w zarządzanie? Skontaktuj się z nami – chętnie porozmawiamy o Twoim nowym biznesie! Sprawdź także naszą ofertę – kampery na sprzedaż.